S velikou pokorou a láskou vám všem moc děkuji! 
 
Jsem vděčna za setkání s vámi a vašimi dětmi...


Markéta je milá, přátelská a v neposlední řade profesionální mladá žena, která mi svými radami a školením pomohla k nalezení nového přístupu v péči o dítě, založeného na otevřenosti, vřelosti a bezpodmínečné lásce. Je velmi všestranná a obětavá a jakýkoliv můj dotaz vždy ochotně zodpoví. Markéta s jejími dcerami mi byla a stále je velkým vzorem a inspirací. 

Alexandra S., Dobříš

Paní Markéta je pro mne hotový anděl. Přišla k nám domů a zavládl klid. Nehledala problémy, jako jiné laktační poradkyně, přijela mě podpořit, abych našla cestu ke svému miminku, která byla po porodu hodně narušená. Setkání s touto ženou bych přála každé ženě, která si neví rady. 

Martina K., Příbram

Markétka je prostě světlo :-) Vždy zkušeně poradí, pomůže a podpoří. Je skvělé znát ženu s takovým rozhledem. Díky ní se setkávají maminky, které spojuje láska k nošení dětí v šátku a já osobně jsem díky této komunitě získala mnoho. Jsem Markétce vděčná, že nejen mého syna, ale i mne několikrát zachránila pomocí Bachových esencí. A to hlavní je, že díky jejím srazům nosících maminek jsem poznala spoustu skvělých a inspirativních žen :)

Pavla B., Příbram

Paní Markétku moc doporučuji! Milé, vstřícné a chápavé jednání. Pomohla nám svými Bachovkami na míru u syna s vývojovou dysfazií, kde lékaři doporučovali léčbu farmakologickou. Zkusili jsme Bachovky a syn je bez léků, vše zvládá sám a je v pohodě, šťastný ... a to je nejvíc!

Kateřina S., Příbram

Při hledání pomoci s kojením jsem narazila na Makétu, která mi hodně pomohla. Chvíli na to jsem u ní byla na kurzu nošení a od té doby chodím i na srazy nosících maninek. Je to velký přínost nejen pro mě, ale i pro našeho prcka.

Markéta pořáda i výborné akce a přednášky. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by někomu odmítla poradit nebo pomoct. Je to Máma a Žena na svém místě a obrovský dar pro celou nejen příbramskou komunitu matek.

Klára M., Příbram 

Bachovy esence od Markéty, to je hotové pohlazení pro duši! Moc pomohly mě, po psychické stránce. Ale především mému malému synovi, který měl ekzém po celém těle - a teď, nic!

Tereza K., Příbram

Jako Lady Diana už za svého života otevřela srdeční čakru v Britanii, ty tomu pomáháš tady v Příbrami. Díky, a jen tak dál!

Markéta Ch., Příbram

U Markétky jsem absolvovala kurzy správného nošení dětí v šátku, už 3.rokem se účastním setkání nosících maminek, které pořádá, radila mi a podpořila v těžkých chvílích při problémech s kojením, namíchala Bachovy esence....Znám ji vždy dobře naladěnou, pozitivní, ochotnou. Děkuji! 

Mája J., Dobříš

Aktivity a služby Markéty jsou cenným přínosem pro komunitu a společnost nejen maminek a miminek a nejen na Příbramsku! Fandím a doporučuji!

Lucie K., Příbram

Markét, děkuji , žes mě kdysi oslovila na ulici, když jsem měla Maričku 1,5roku v elastickem šátku a pozvala mě na můj 1.sraz nosicich maminek... Od té doby se nám mění svět! Samozřejmě k lepšímu! Pomocí Bachovek je naší rodině hej! Vždy poradíš, pomůžeš a pohladíš po duši, když to člověk nejvíc potřebuje.. Jsi člověk na svém místě a já!!! My jsme rádi, že Tě známe a i plno dalších lidiček kolem Tebe! 

Martina B., Příbram

Absolvovala jsem kurz vázání šátku jak v těhotenství, tak i po porodu, a tento kurz vřele doporučuji všem nastávajícím i stavajícím maminkám! Kurz byl pro mne důležitou a neocenitelnou součástí přípravy na příchod děťátka, což bylo ještě více umocněno úžasným přístupem paní školitelky:-)  Markét, moc děkujeme!

Romana S., Příbram

Jsem, dá se říci již pravidelnou :-) účastnicí srazů maminek nosících děti, které Markétka pořádá, a musím říci, je zde prostor pro sdílení nejen nosících zkušeností, ale i možnost podpořit se navzájem co se mateřství a péče o naše děti týče. Odnesla jsem si za tu dobu již spoustu inspirace a nových a zajímavých nápadů a těším se na další. A navíc i děti mají prostor se poznávat a pohrát si.. Jsem ráda, že tyto srazy organizuje, a vůbec mi nevadí si za nimi přijet až z Prahy, stojí to za to. 

Eva H., Praha

Pohyb s dětmi v šátku bylo to pravé, co jsem potřebovala, protáhnout svoje tělo a přitom nemuset řešit hlídání! 

Kateřina V., Příbram

Zúčastnila jsem se kurzu vázání dětí do šátku, který vedla mladá maminka Markéta Pavlásková. Kurz naprosto splnil má očekávání, možná je v mnohém i předčil. Spolu s dalšími maminkami jsem se na manipulační panence naučila vázat základní úvaz, seznámila se s výhodami nošení dětí a dozvěděla se spoustu paktických informací. Navíc jsem měla možnost seznámit se s podobně smýšlejícími maminkami, se kterými se pravidelně vídám na srazech nosících maminek, které také pořádá paní Markéta. Doporučuji kurz všem maminkám, protože paní Markéta je velice empatická a naleznete u ní podporu a dobré rady nejen v otázkách týkajících se nošení dětí, ale i v dalších oblastech kontaktního rodičovství. 

Kateřina J., Milín

Pohyb s dětmi je velmi příjemná aktivita, podporující blízký kontakt maminky a miminka. Dětem se veškeré to houpání, hopsání, kolébání a natřásání moc líbí a jsou tak opravdu spokojené. Je to také o setkávání a sdílení. Díky Markétce vždy naplněné pozitivní energií a provázené skvělou náladou!

Kateřina P., Příbram

Vždycky jsem měla pocit, že v Příbrami snad neexistuje nikdo jiný, kdo svoje miminko nosí v šátku .. nikoho takového jsem neznala, ani venku nepotkávala. Díky srazu nosících maminek jsem potkala spoustu báječných lidí, kteří smýšlejí podobně a od kterých se mohu i spoustu věcí naučit. Jsem nadšená, že se v Příbrami tato komunita rozrůstá a je báječné, že zde existuje člověk, který tyto aktivity zaštiťuje, organizuje a vede!

Kateřina V., Příbram

Na pohyb k Markétce chodím od jeho počátku a mohu ho jen a jen doporučit. Nikdo není k ničemu nucen, každý si může zvolit vlastní tempo v souladu s potřebami miminka. Když dítě nechce být v šátku, potřebuje čurat, kojit se, protáhnout se, pohrát si, není problém dítko vyndat a mamka je buď bez něj nebo obstarává jeho potřeby, což je super. Nemám ráda aktivity, kdy všichni jako ovce musí dělat koordinovanou činnost a když se někdo liší, je propalován káravým pohledem. To se zde díky bohu neděje! Panuje zde výborná podpůrná atmosféra mezi maminkami a Markéta dává dostatek prostoru, aby si mohly mezi sebou popovídat a hodinu přizpůsobuje aktuálnímu naladění maminek s dětmi. Je to občas makačka, ale nikdy ne taková, že by se člověk druhý den nehnul, ale endorfiny se vyplavit stihnou. 

Pavlína B., Příbram

Služby Markéty Pavláskové jsem vyhledala, když bylo dceři necelých 14 dní a chtěla jsem se naučit vázat malou do šátku. Musím říct, že jsem tím poznala velmi milou a éterickou bytost, která je velmi ochotná pomoci a poradit. Dceru nosím v šátku od jejích 2 týdnů a vděčím za to Markétě, která přijela i k nám domů, jelikož byla dcera čerstvoučké miminko. Vše mi několikrát ukázala a pak přihlížela i mému prvnímu pokusu s navázáním. Řekla mi spoustu užitečných informací o nošení a i jiných pomůckách, které mohou samotné nošení miminka ještě zpříjemnit. Po šestinedělí jsme s dcerkou začaly chodit i do Markétina kurzu pohybu pro maminky s dětmi v šátku. Tato zkušenost byla velmi obohacující, protože člověk ani netušil jaké všemožné pohyby může s miminkem na břiše provozovat. Jsou to chvíle plné pohody a uvolnění. Nálada je skvělá a všechny maminky, které sem chodí jsou přátelské. Tato setkání mají pozitivní vliv jak na tělo (člověk alespoň protáhne jiné svaly), tak na mysl. Jsou sociálním kontaktem, který maminky na mateřské skutečně potřebují. A možná i z toho důvodu začala pravidelně pořádat pravidelné srazy maminek "nosiček". Je skvělé potkat se se stejně smýšlejícími maminkami a poradit se o věcech, které buď ještě neznáme nebo si nejsmé jisté. Vše toto by nebylo možné bez Markétina nasazení a zapálení pro věc. Nošení miminek na vlastním těle je nejkrásnější věc a jsem moc vděčná Markétce, že svoje zkušenosti předává dál a obohacuje tím další maminky v tomto okrese. Přeju jí hodně vůle a energie do dalších let, ať ještě spoustu maminek se svými miminky dokáže udělat šťasnými. Děkujeme. 

Renata B., Bohutín

Absolvovala jsem pod vedením Markéty Kurz vázání dětí do šátku, který podle mě zásadně pomohl našemu vztahu se synem Františkem. Od prvního navázání jsem nošení úplně propadla a bez alespoň jednoho navázání/přitulení si hezký den ani neumím představit. Jsem ráda i za Srazy nosících maminek, které jsou také pod jejím vedením. Setkávají se zde podobně smýšlející maminky a já si díky nim našla pár spřízněných duší, se kterými mohu sdílet radosti i strasti mateřství. Děkuji Market, jsi skvělá a děláš úžasnou 'práci'. Jen tak dál! 

Zuzana H., Příbram